fbpx

⏱ 2 min lugemist

Suvi kiirdieetidega - miks need ei toimi?

 Nõuanded Puhas mina toitumisterapeutidelt 

Alljärgnevalt kirjutame lahti, miks sa ei peaks suvel dieete pidama ja millised on sel tavapärasest liikuvamal ning ka aktiivsemal perioodil äärmusliku dieeditamisega kaasnevad kõrvalnähud. 

 

“Just suvi pole kindlasti aeg, mil energiast tühjana kodus konutada, vaid vastupidi, et sellest maksimum võtta, vajab keha energiat.”

 

 

1. Tunned end väsinuna ja energiast tühjana

 

Kiirdieedid tühjendavad sind seni, kuni varusid jätkub ja ei anna vajalikke toitaineid. Kuula ja tunneta oma keha. Kui oledki mõnel grillipeol liigselt patustanud, taga, et saaksid järgnevatel päevadel piisavalt toitaineid ja ka vedelikku, et keha saaks puhastuda.

2. Sinu suhe toiduga kannatab

 

Söömine ei tohiks tekitada stressi, vaid peaks toitma nii keha kui meelt.
Suvine ringiliikuv elustiil ja sõpradega väljaminek ei peaks tekitama hirmu söömisnaudingute pärast. Stressis meel võib käivitada hilisema bumerangefekti:  kui dieet läbi, asud seda aplamalt ebatervislikke valikuid tegema.
Pigem mõtle eelnevalt söögikorrad läbi, väldi liiga pikki söögikordade vahesid ja lähtu menüüvalikus kergesti seeditavatest, kuid toitainerikastest valikutest nagu tervislikult valmistatud kalaroad, erinevad supid ja linnuliha.

3. Enamus kehakaalust, mida kiirdieetidega kaotad, ei tule rasva arvelt

 

Kiirdieedi esmane wow-efekt on ohtlikult petlik, millega võid jäädavalt tasakaalust välja lüüa enda keha funktsioonid ja loomuliku puhastus-mehhanismi. 
Pigem suuna fookus jätkusuutlike ja teadlike harjumuste rakendamisse, mis tagavad sulle hea ja kerge enesetunde järjepidevalt jojo-efekti tekitamata.

 

4. Enamasti võtad pärast dieedi lõpetamist kilod tagasi, mõnel juhul rohkemgi veel

Dieedid, mida me ei suuda järjepidevalt pidada, ei too kunagi püsivaid tulemusi. Lisaks kõrgele stressitasemele, on need enamasti liiga toitainetevaesed, et olla järjepidevate tulemuste saavutamise lahenduseks.

Suverõõmude nautimiseks vajab meie keha energiat

“Panustades imesid lubavatesse kiirlahendustesse, on oht jäädagi pendeldama keha kurnavate dieedikuuride vahel, kuid oodatud tulemus jääb siiski saavutamata.”

 

Milline on parim dieet?

 

Parim dieet on see, mida saab rakendada nii, et sellest saab sinu elustiil kergusega ja ilma vaevata.

Kindlasti peaks see eelkõige tagama, et:

–  tunned end elujõulise ja energiast pakatavana.

–  naudid igat suutäit nii üksi kui seltskonnas.

–  sinu kehakaal püsib normaalsena ilma sellele liigselt keskendumata.

Kuidas ilma liigse stressi ja piiranguteta igapäevaselt pidada parimat “dieeti” ning toituda keha toetavalt nii, et saavutatud tulemused oleksid jätkusuutlikud räägime meie Puhas mina 8- nädalases kehapuhastuse programmis. Samuti saad rohkem teada keha detoksi toetamisest ja sellest, mis toitudest saame kätte kõik vajalikud ühendid, et soodustada keha funktsioonide parimat toimimist, nii et keha puhastudes samaaegselt immuunsus tugevneks ja üldine energiatase tõuseks. 

https://puhasmina.ee/programm/#detoks-programm

 

Shopping Cart